top of page

 

 

V sezóně 2021 měl tenisový klub celkem 117 členů. Mladších 18-ti let bylo 46, z toho dětí do 10 let 19.

Závodní družstvo dospělých hrálo oblastní přebor ODO I.A v upraveném systému (kvůli covidu), po těsných porážkách skončilo na 7. místě (počet účastníků 8). Krajskou soutěž smíšených družstev mládeže jsme obsadili pouze v jedné kategorii minitenis družstvo ve složení Filip Jedlička, Viktor Blecha, Andrea Dostálová a Karla Sedláčková podávalo vynikající výkony, porazilo jasně TJ Lokomotivu Plzeň 7:1 a remizovalo se silnou Slavií Plzeň 4:4. Postup do finálových bojů nám unikl o jediný set.

 

O závodní hraní se stará trenér II. třídy Michal Košek a trenérky III. třídy Gabriela Pelcová a Anna Kahovcová, kteří své úsilí věnuje převážně těm nejmladším. Týdenní počet tréninků je cca 40 hod. týdně. Bohužel v Rokycanech není tenisová hala, čímž je značně zkomplikován trénink v zimních měsících. Pro tréninky je využívána tělocvična v ZŠ Hrádek a malý sál sokolovny v Rokycanech.

Během sezony jsme měli v plánu uspořádat několik celostátních turnajů, ale kvůli „covidové nejistotě“ jsme uspořádali pouze jediný, a to v kategorii mladší žactvo. Účast byla velmi dobrá, děvčat se přihlásilo 20 a chlapců 14. Úspěchem byla finálová účast v deblu Nely Krajíčkové se Šárkou Stáňovou.

 

V soutěži jednotlivců na republikové úrovni nás nejčastěji reprezentují Martin Košek, Honza Sedláček a Nela Krajíčková. Děkujeme!!

 

Náš klub pořádal v červnu tenisovou školičku – účast 17 dětí, a během prázdnin tři týdenní kempy – účast 60 dětí. Součástí denního programu je zároveň relaxace a zábava. Poděkování za uspořádání patří hlavně šéftrenérovi Michalu Koškovi a jeho pomocnicím, trenérkám Gábině Pelcové a Aničce Kahovcové.

V průběhu sezóny se také hrála dlouhodobá soutěž ve smíšených čtyřhrách. Tu opět organizovala Jarka Švejnohová a Dáša Svobodová. Přihlášeno bylo 11 párů. Některé páry, bohužel soutěž nedohrály, vítězem se stala dvojice Honza Sutr s dcerou Veronikou.

 

Musíme pochválit naše tenisty seniory, ti se scházejí pravidelně 2x týdně v dopoledních hodinách. Rozhodli se uspořádat celosezonní turnaj ve čtyřhře, kdy dvojice se střídají tak aby si zahrál ve dvojici každý s každým. Sice to mělo své porodní bolesti, ale vrchní porodník Dušan Janeček vše ustál. Věříme, že v nastávající sezoně bude vše klapat hned od začátku. Motivací k účasti v celosezónní soutěži seniorů by pro tyto naše členy mohla být i odměna, kterou pro ně vedení klubu přichystá.

 

Během sezóny jsme zorganizovali několik turnajů pro neregistrované hráče. Z toho dva turnaje v singlu mužů. V prvním se stal vítězem Jirka Šavel, na druhém místě skončil Roman Blecha a třetí Jirka Mašek. Druhý turnaj se uskutečnil na konci sezony a vítězem se stal Michal Janeček, druhý Pavel Rédl, třetí Vlasta Veselý. Ženy absolvovaly také dva turnaje, a to ve čtyřhrách. První turnaj vyhrála dvojice Lenka Krajíčková, Anička Fialová, druhé místo obsadila dvojice Monika Maříková, Dáša Svobodová a třetí Anna Ungrová s Ivet Gutterovou. Pořadí druhého turnaje – 1. Markéta Panošková, Hanka Kutáková, 2. Dáša Svobodová, Gábi Mašková, 3. Rita Měšťanová, Katka Janečková.

Díky naší nové facebookové stránce, kterou velmi dobře administruje Martina Rancová, se na tyto naše turnaje přihlásili i hráči z Plzně a širšího okolí.

Hospodaření:​

Město nám letos poskytlo dotaci nižší než vloni, a to ve výši 104. tis. Kč. Ta byla, jako vždy, využita na platby za sekání trávy, vodné, elektřinu, svoz odpadu, hygienické potřeby, nákup vybavení pro děti, nákup věcí pro údržbu kurtů, startovné dětí na turnajích. Část dotace byla využita na úhradu nájmu areálu. 

​Opět jsme letos obdrželi několik menších sponzorských příspěvků, za které jsme velmi vděčni a všem, kteří nás podporují mnohokrát děkujeme.

Ačkoliv jsme se celý rok pilně snažili vyjednávat s městem a neúnavně podávat žádosti o výstavbu tenisové haly, zatím se nám stále nepodařilo uspět. I na konci letošního roku byla podána nová žádost a její projednání je naplánováno na první měsíce roku 2022.

 

Co se týká plánů na novou sezónu 2022, s těmi Vás budeme postupně seznamovat. Hned v lednu bude všem našim členům zaslán mail „Novinky 1-2022“ a tyto informace budou rovněž zveřejněny na našich webových a facebookových stránkách.  

bottom of page