V sobotu dne 2.6.2018 se uskutečnil již 27. ročník tenisového Memoriálu Josefa Vlny. Tradičně se řídícím turnaje stal Karel Koželoužek a hlavním rozhodčím Josef Vildman. V minulých dvou ročnících jsme konstatovali, že byla účast na tomto vzpomínkovém turnaji historicky nejmenší. Ovšem situace v letošním ročníku posunula pomyslnou laťku ještě níž. Do turnaje se prezentovalo pouhých deset hráčů! Ti byli tradičně rozděleni do dvou výkonnostních kategorií. Los k sobě určil následující dvojice:

  • Roman Blecha – Oldřich Dienstbier

  • Michal Janeček – Karel Bubeníček

  • Vladimír Jedlička – Karel Koželoužek

  • David Šimonovský – Josef Diviš

  • Josef Votava – Jaroslav Vlna

 

Vzhledem k nízkému počtu účastníků vedení soutěže rozhodlo o tom, že se odehrají zápasy skupinovou formou na dva vítězné sety. V jednotlivých setech se hrálo systémem „no add“ a místo třetího rozhodujícího setu se hrál super tie-break.
Velkými favority na vítězství se zdály být dvojice Roman Blecha, Oldřich Dienstbier a Josef Votava, Jaroslav Vlna. Ovšem i dvojice Vladimír Jedlička, Karel Koželoužek byla tím třetím vzadu, která mohla výrazně promluvit do celkového umístění na prvních dvou místech.
První zápasy potvrzovaly papírové předpoklady a favorité jednotlivých utkání celkem s přehledem vyhrávali 2:0 na sety. Vyjímkou byl zápas číslo čtyři, kdy se podařilo dvojici Michal Janeček, Karel Bubeníček dovést utkání s jedním z favoritů až k super tie-breaku. Tím se mohlo zrodit velké překvapení. To dvojice Josef Votava, Jaroslav Vlna rázně odmítla a zvítězila v rozhodující hře s přehledem 10:5. V sedmém zápase z deseti předepsaných došlo na souboj dvou hlavních favotitů a tím o pravděpodobné vítězství v celém turnaji. Josef Votava, Jaroslav Vlna – Roman Blecha, Oldřich Dienstbier 2:0 (7/6, 6/2).
V předposledním zápase však došlo k velkému překvapení a zdramatizování turnaje. Jedni z outsiderů David Šimonosvský s Josefem Divišem si vyšlápli na Romana Blechu s Oldřichem Dienstbierem a po setech 6/3, 2/6 a 11/9 vyhráli 2:1. Tím nabral turnaj před posledním zápasem nečekaný rozměr. V této chvíli bylo jisté pouze celkově páté místo, které obsadili Michal Janeček s Karlem Bubeníčkem. K poslednímu utkání nastoupili Vladimír Jedlička s Karlem Koželoužkem proti Josefu Votavovi a Jaroslavu Vlnovi v přímém souboji o celkové vítězství. To si poměrně snadným
vítězstvím zajistila dvojice Josef Votava s Jaroslavem Vlnou.

O pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovala minitabulka a v ní rozdíl vyhraných a prohraných setů ve vzájemných utkáních:
Blecha, Dienstbier (+1)
Jedlička, Koželoužek (0)
Šimonovský, Diviš (-1)

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom