top of page

V roce 2018 byl založen Tenisový klub Rokycany, z.s. 

 

 • Činnost klubu v roce 2018 začínala nulou. Respektive mínusem.

 • Bylo nutné založit spolek, abychom se mohli zúčastnit výběrového řízení na pronájem tenisového areálu. Výbor TK (J. Pauch, P. Belza, V. Jedlička) se ze svých osobních peněz složil na odměnu advokáta.

 • Bylo potřeba zajistit nástupnictví tenisového klubu na Českém tenisovém svazu.

 • Přechodné období, kdy ještě nebyly vybírány členské poplatky a již bylo nutné hradit některé platby související s fungováním klubu, řešili zakládající členové z vlastních zdrojů.

 • Tenisový oddíl ještě pod Sokolem měl rezervní fond, kam si zhruba 15 let šetřil a ukládal finanční přebytky z členských příspěvků pro případnou rekonstrukci několika nejstarších kurtů. Jednalo se zhruba o 870 tis. Kč. Díky „hospodaření“, bývalého starosty Sokola, tenis o všechny tyto naspořené peníze přišel.

 • Tenisový areál v hodnotě cca 12 mil. Kč převzalo město za cca 6 mil. Finanční vypořádání mezi Sokolem a městem se dále pak samotného tenisu netýkalo.

 • Tenisové kurty jsou nyní majetkem města a náš klub je má v pronájmu.

 • Nájemní smlouva o provozování areálu je uzavřena na dobu 30 let.

 • Jsme sportovní spolek, ne firma. S tím souvisí celé fungování a finanční možnosti.

 • Správce areálu není placen městem (ostatní správci sportovišť v majetku města jsou placeni městem), ale platíme si jej z vlastních prostředků. 

 • Snažíme se shánět sponzory a žádat o dotace.

 • Veškerý příjem pramení z klubových příspěvků, z plateb rekreantů a z minima za pronájem kurtů trenérovi

 • Nikdo z vedení klubu nepobírá za svoji práci žádnou odměnu, je to činnost dobrovolná.

 • Veškeré drobné opravy provádíme sami.

 • Pokud chceme, aby se na kurtech něco vylepšilo, renovovalo, postavilo, musíme žádat majitele (město). Veškeré žádosti musí schválit nejdříve rada města a následně zastupitelstvo.

V tomto roce se podařilo postavit vedle tréninkové zdi technickou místnost, kde se nachází srdce nově zrekonstruovaného kropícího systému spolu s malou dílničkou.

 

 

 

Rekreanti

V letošním roce se nám opět podařilo sehnat sponzora soutěže družstev neregistrovaných hráčů. Po deseti letech tak soutěž opět nese název B.A.F. Cup. I v letošním roce opět vyhrálo družstvo ATH, když jeho hráči ve finále porazili družstvo FUBR. Další celosezónní záležitostí byl opět turnaj ve smíšených čtyřhrách. Z konkurence čtrnácti párů zvítězili Dáša Svobodová a Tomáš Kuba. Soutěž byla dramatická až do konce. O vítězi rozhodla až minitabulka mezi několika páry.

První červnovou sobotu se odehrál memoriál Josefa Vlny. Deset přihlášených vytvořilo losem pět dvojic. Vítězi turnaje se stali Josef Votava a bratr Josefa Vlny Jaroslav. Dalším v pořadí byl turnaj ve smíšených čtyřhrách. Přihlášených jedenáct párů bylo rozděleno do dvou výkonnostních skupin. Vítězi té slabší se stali manželé Dostálovi. V té silnější si nejlépe vedli Dáša Svobodová a Jarda Doležal. V turnaji ve čtyřhře neregistrovaných hráčů byli nejúspěšnější Marek Jedlička a Michal Blecha. Prestižní turnaj ve čtyřhře rodinných dvojic pro sebe získali Koškovi otec ze synem. Turnaje žen ve dvouhře ani ve čtyřhře se pro nedostatek zájmu ze strany něžného pohlaví neodehrály.

 

Závodní hraní

Družstvo dospělých po letech, kdy jsme se spíše obávali o to, zda si zachováme příslušnost v 1.A třídě, zaznamenalo ve své soutěži výborný výsledek, když skončilo na krásném třetím místě. Ještě většího úspěchu dosáhlo družstvo mladších žáků. Po třech letech, kdy jsme tuto kategorii neobsazovali, se našim mladším žákům podařilo svoji soutěž vyhrát. Družstvo babytenistů skončilo ve své kategorii na čtvrtém místě.

Foto - brigády, stavba technické místnosti, malování tréninkové zdi

bottom of page