V sobotu dne 2.6.2018 se uskutečnil již 27. ročník tenisového Memoriálu Josefa Vlny. Tradičně se řídícím turnaje stal Karel Koželoužek a hlavním rozhodčím Josef Vildman. V minulých dvou ročnících jsme konstatovali, že byla účast na tomto vzpomínkovém turnaji historicky nejmenší. Ovšem situace v letošním ročníku posunula pomyslnou laťku ještě níž. Do turnaje se prezentovalo pouhých deset hráčů! Ti byli tradičně rozděleni do dvou výkonnostních kategorií. Los k sobě určil následující dvojice:

  • Roman Blecha – Oldřich Dienstbier

  • Michal Janeček – Karel Bubeníček

  • Vladimír Jedlička – Karel Koželoužek

  • David Šimonovský – Josef Diviš

  • Josef Votava – Jaroslav Vlna

 

Vzhledem k nízkému počtu účastníků vedení soutěže rozhodlo o tom, že se odehrají zápasy skupinovou formou na dva vítězné sety. V jednotlivých setech se hrálo systémem „no add“ a místo třetího rozhodujícího setu se hrál super tie-break.
Velkými favority na vítězství se zdály být dvojice Roman Blecha, Oldřich Dienstbier a Josef Votava, Jaroslav Vlna. Ovšem i dvojice Vladimír Jedlička, Karel Koželoužek byla tím třetím vzadu, která mohla výrazně promluvit do celkového umístění na prvních dvou místech.
První zápasy potvrzovaly papírové předpoklady a favorité jednotlivých utkání celkem s přehledem vyhrávali 2:0 na sety. Vyjímkou byl zápas číslo čtyři, kdy se podařilo dvojici Michal Janeček, Karel Bubeníček dovést utkání s jedním z favoritů až k super tie-breaku. Tím se mohlo zrodit velké překvapení. To dvojice Josef Votava, Jaroslav Vlna rázně odmítla a zvítězila v rozhodující hře s přehledem 10:5. V sedmém zápase z deseti předepsaných došlo na souboj dvou hlavních favotitů a tím o pravděpodobné vítězství v celém turnaji. Josef Votava, Jaroslav Vlna – Roman Blecha, Oldřich Dienstbier 2:0 (7/6, 6/2).
V předposledním zápase však došlo k velkému překvapení a zdramatizování turnaje. Jedni z outsiderů David Šimonosvský s Josefem Divišem si vyšlápli na Romana Blechu s Oldřichem Dienstbierem a po setech 6/3, 2/6 a 11/9 vyhráli 2:1. Tím nabral turnaj před posledním zápasem nečekaný rozměr. V této chvíli bylo jisté pouze celkově páté místo, které obsadili Michal Janeček s Karlem Bubeníčkem. K poslednímu utkání nastoupili Vladimír Jedlička s Karlem Koželoužkem proti Josefu Votavovi a Jaroslavu Vlnovi v přímém souboji o celkové vítězství. To si poměrně snadným
vítězstvím zajistila dvojice Josef Votava s Jaroslavem Vlnou.

O pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovala minitabulka a v ní rozdíl vyhraných a prohraných setů ve vzájemných utkáních:
Blecha, Dienstbier (+1)
Jedlička, Koželoužek (0)
Šimonovský, Diviš (-1)

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.