Turnaj se uskutečnil v sobotu 26.8.2017. Vlivem nepřízně počasí byl začátek turnaje odložen na 11:00 hodin. Žádné rozmary počasí nás pak již nepotkaly a tak se turnaj celý bez problémů odehrál. Řídícím turnaje byl Josef Vildman.

Rodiče s dětmi

Letošní ročník turnaje rodinných dvojic ve čryřhře měl novinku. Páry, které byly tvořeny dospělým a jeho potomkem, který věkem patřil do kategorie minitenis či babytenis, většinou v turnaji neměly moc šancí na úspěch. I to byl možná jeden z důvodů, že se turnaj potýkal se snižující se účastí. Proto byla zřízena jakási II. kategorie právě pro tyto dvojice.

Do této kategorie se přihlásili:

• Dostálovi – otec se synem

• Maškovi – otec s dcerou

• Pauch, Houšková – dědeček s vnučkou

• Zdvořákovi – otec se synem

Dvojice spolu odehrály miniturnaj každý s každým na jeden set. Po odehrání všech zápasů vyhráli zásluhou lepšího skóre Zdvořákovi před dvojicí Pauch, Houšková. Myslíme si, že se experiment povedl a s velkou pravděpodobností bude tato kategorie i v příštím ročníku.

• Wágnerovi – otec se synem

Přihlášené dvojice byly rozděleny do dvou skupin. Do jedné skupiny byli nasazeni lonští vítězové Wágnerovi a do druhé skupiny Šimonovští. Ostatní k nim byli dolosováni. Ve skupinách se hrálo na jeden set. První dva ze skupin postoupili do semifinále. Ostatní spolu hrály zápas o celkové umístění. Všechny zápasy se hrály na jeden set. Pouze finále bylo na dva vítězné sety.

Po odehrání všech zápasů ve skupině následovaly zápasy o celkové umístění. Největším překvapením turnaje byli vítězové červené skupiny. Otec se synem Janečkovi porazili v přímém souboji o vítězství ve skupině otce s dcerou Šimonovských v dramatickém zápase až v tie-breaku. Tím pádem očekávaný finálový souboj Wágnerovi – Šimonovští se uskutečnil už v semifinále.