2.7.2016 se na našich kurtech odehrál turnaj ve smíšených čtyřhrách. Ředitelkou turnaje byla Jarka Švejnohová, s organizací ji zdatně pomáhali Vláďa Jedlička a Pepík Vildman. Do turnaje se prezentovalo celkem 10 dvojic. Oproti loňskému roku se páry nelosovaly, ale dvojice spolu hrály tak, jak se do turnaje přihlásili:

  • Jana Blažková – Martin Budín

  • Ilona Holečková – Tomáš Kosnar

  • Kačka Janečková – Michal Janeček

  • Anička Kahovcová – Roman Blecha

  • Lucka Košanová – Ivanič

  • Gábina Pelcová – Jindra Čermák

  • Marcela Sobotková – Josef Votava

  • Terezka Šimonovská – David Šimonovský

  • Jarka Švejnohová – Vláďa Švejnoha

  • Jitka Zíbarová – Martin Šanda

Ředitelství turnaje rozhodlo, že se bude hrát ve dvou pětičlenných skupinách na jeden klasický set. Umístění ve skupině na čtvrtém a pátém vytvořili pavouka útěchy. Dvojice, které ve skupině skončily na druhém a třetím místě postoupily do čtvrtfinále hlavní soutěže, vítězové skupin pak byli nasazeni rovnou do semifinále. Celý pavouk (pouze s jednou výjimkou) se hrál rovněž na jeden klasický set. Tou výjimkou byl finálový zápas, ten se hrál na dva vítězné sety systémem „no ad“. No ad – no advantage – je systém, kdy po shodě v gamu následuje už jen jen jedna výměna, která určí, kdo vyhrál danou hru. Při shodě si strana přijímající servis vybere, z které strany se bude podávat.

Krátce po deváté hodině už bylo vše rozlosováno a zápasy tak mohly začít. Největšími favority byla bezesporu dvojice Anička Kahovcová a Roman Blecha. Ale i složení některých ostatních párů slibovalo, že to favorité nebudou mít jednoduché. Po odehrání asi poloviny zápasů přišla sice krátká, ale poměrně silná dešťová přeháňka. Po nucené přestávce, kterou téměř všichni vyplnili občerstvením, se krátce po poledni mohlo pokračovat.

Poslední dvě dvojice z každé skupiny hrály semifinále útěchy. Ani v jednom semifinále se překvapení nekonalo. Jitka Zíbarová a Martin Šanda poměrně snadno porazili manžele Janečkovi poměrem 6/3. O jeden gam snadnější práci měli manželé Švejnohovi s dvojicí Lucka Košanová a Jakub Ivanič. Finále útěchy už bylo dramatičtější. Až výsledkem 7/5 skončilo úspěšněji pro dvojici Zíbarová, Šanda.

 

Kromě dvou nasazených bojovaly o postup do semifinále celkem čtyři dvojice. Zkušená dvojice Gábina Pelcová a Jindra Čermák si snadno – 6/1 – poradila s dvojicí Jana Blažková, Václav Budín. Ve druhém čtvrtfinále bojovala Terezka Šimonovská se svým tátou Davidem proti Iloně Holečkové a Tomáši Kosnarovi. Šťastnější z tohoto duelu byli nakonec Šimonovští, kteří vyhráli 6/4.
V prvním semifinále potvrdil pár Anička Kahovcová s Romanem Blechou to, že patří k velkým favoritům turnaje. Dvojici Pelcová, Čermák porazili 6/1. Ovšem druhé semifinále přineslo překvapení. Jasní vítězové skupiny „B“ nestačili na Terku s Davidem Šimonovských a výsledkem 1/6 skončili své účinkování již v této fázi soutěže.

 

Finále hrající se na dva vítězné sety mělo dramatický průběh. Šimonovští vedli v prvním setu již 5:1. V tuto chvíli začlo opět drobně pršet a jakoby se zatáhlo i nad výkonem Davida Šimonovského. Od této doby i s neustávajícím deštěm již neuhráli Šimonovští ani gam. Ztratili tak první set poměrem 5/7. Po odehrání prvního setu už byl kurt nehratelný a tak se druhý set dohrával až v neděli. Druhý den si již favorité na celkové vítězství hlídali průběh utkání. Kahovcová a Blecha získali druhý set poměrem 6/3 a stali se tak celkovými vítězi turnaje ve smíšených čtyřhrách pro rok 2016.