Letošní ročník Memoriálu Josefa Vlny se odehrál v sobotu 4.6.2016. Jako vždy byli vrchními organizátory Josef Vildman a Karel Koželoužek.

Přestože se hrál jubilejní 25. ročník turnaje, tak účast byla nejnižší v celé historii. Prezentovalo se pouhých 12 hráčů, tudíž 6 dvojic. To přineslo vrásky pořadatelům, neboť se nemohli rozhodnout pro správný model turnaje. Nakonec se rozhodlo, že se vytvoří 2 tříčlenné skupiny, ve kterých se bude hrát každý s každým. Vítězové skupin postoupí rovnou do semifinále. Umístění na 2. a 3. místě spolu budou hrát křížem čvrtfinále. Jednotlivé zápasy se hrály na dva sety. Za stavu 1:1 na sety se hrál super tie-break. Pouze finále se hrálo na dva vítězné sety. Soutěž útěchy nebyla organizována.

 

Tradiční losování před začátkem turnaje k sobě svedlo následující dvojice:
Michal Košek – Franta Wágner
Michal Janeček – Vláďa Švejnoha
Vláďa Jedlička – Luboš Praum
Martin Prokůpek – Petr Rousek
Roman Blecha – Olda Dienstbier
Pepa Votava – Karel Koželoužek

 

Složení jednotlivých dvojic bylo vyrovnané. Snad jen dvojice Košek – Wágner se zdála být mírnými favority na celkové vítězství. Jednotlivé boje ve skupinách byly dramatické. Po odehrání obou skupin byly výsledky následující:

Skupina A – Memoriál Josefa Vlny

1.  Vláďa Jedlička, Luboš Praum

2.  Michal Košek, František Wágner 

3.  Michal Janeček, Vláďa Švejnoha

Skupina B – Memoriál Josefa Vlny

1.  Pepa Votava, Karel Koželoužek 

2.  Roman Blecha, Olda Dienstbier

3.  Martin Prokůpek, Petr Rousek

Navzdory předpokladům dvojice Košek – Wágner svou skupinu nevyhrála, přesto v prvním semifinále potvrdila svou kvalitu, když přešla přes pár Prokůpek – Rousek. Druhé semifinále musel rozhodnout až super tie-break, ve kterém uspěli Janeček se Švejnohou, když porazili dvojici Blecha, Dienstbier.
 

V semifinále bylo trojnásobné zastoupení ze skupiny A. Na dvojici Janeček – Švejnoha už se podepsal náročný program. Stejně jako ve skupině je porazila dvojice Jedlička – Praum a stejně jako ve skupině jim nadělila v jednom setu kanára. Druhé semifinále ovládli Košek s Wágnerem, kteří porazili vítěze skupiny B Votavu s Koželoužkem.
Finále bylo třísetovou bitvou plnou zvratů a emocí, ale také krásných tenisových momentů.

Úspěšnější nakonec byli Jedlička – Praum, kteří se stali celkovými vítězi 25. ročníku Memoriálu Josefa Vlny.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom