Letošní ročník Memoriálu Josefa Vlny se odehrál v sobotu 4.6.2016. Jako vždy byli vrchními organizátory Josef Vildman a Karel Koželoužek.

Přestože se hrál jubilejní 25. ročník turnaje, tak účast byla nejnižší v celé historii. Prezentovalo se pouhých 12 hráčů, tudíž 6 dvojic. To přineslo vrásky pořadatelům, neboť se nemohli rozhodnout pro správný model turnaje. Nakonec se rozhodlo, že se vytvoří 2 tříčlenné skupiny, ve kterých se bude hrát každý s každým. Vítězové skupin postoupí rovnou do semifinále. Umístění na 2. a 3. místě spolu budou hrát křížem čvrtfinále. Jednotlivé zápasy se hrály na dva sety. Za stavu 1:1 na sety se hrál super tie-break. Pouze finále se hrálo na dva vítězné sety. Soutěž útěchy nebyla organizována.

 

Tradiční losování před začátkem turnaje k sobě svedlo následující dvojice:
Michal Košek – Franta Wágner
Michal Janeček – Vláďa Švejnoha
Vláďa Jedlička – Luboš Praum
Martin Prokůpek – Petr Rousek
Roman Blecha – Olda Dienstbier
Pepa Votava – Karel Koželoužek

 

Složení jednotlivých dvojic bylo vyrovnané. Snad jen dvojice Košek – Wágner se zdála být mírnými favority na celkové vítězství. Jednotlivé boje ve skupinách byly dramatické. Po odehrání obou skupin byly výsledky následující:

Skupina A – Memoriál Josefa Vlny

1.  Vláďa Jedlička, Luboš Praum

2.  Michal Košek, František Wágner 

3.  Michal Janeček, Vláďa Švejnoha

Skupina B – Memoriál Josefa Vlny

1.  Pepa Votava, Karel Koželoužek 

2.  Roman Blecha, Olda Dienstbier

3.  Martin Prokůpek, Petr Rousek

Navzdory předpokladům dvojice Košek – Wágner svou skupinu nevyhrála, přesto v prvním semifinále potvrdila svou kvalitu, když přešla přes pár Prokůpek – Rousek. Druhé semifinále musel rozhodnout až super tie-break, ve kterém uspěli Janeček se Švejnohou, když porazili dvojici Blecha, Dienstbier.
 

V semifinále bylo trojnásobné zastoupení ze skupiny A. Na dvojici Janeček – Švejnoha už se podepsal náročný program. Stejně jako ve skupině je porazila dvojice Jedlička – Praum a stejně jako ve skupině jim nadělila v jednom setu kanára. Druhé semifinále ovládli Košek s Wágnerem, kteří porazili vítěze skupiny B Votavu s Koželoužkem.
Finále bylo třísetovou bitvou plnou zvratů a emocí, ale také krásných tenisových momentů.

Úspěšnější nakonec byli Jedlička – Praum, kteří se stali celkovými vítězi 25. ročníku Memoriálu Josefa Vlny.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.