top of page

Rekreanti

Tento rok jsme opět hráli dvě dlouhodobé soutěže. Do finále A.D.S. Cupu se z celkem jedenácti družstev dostali Plantážníci a ATH. Vítězem se stalo družstvo ATH, které se zúčastnilo krajského finále. Tam obsadili z osmi účastníků čtvrté místo. Dlouhodobou soutěž ve smíšených čtyřhrách opět organizovala paní Jarka Švejnohová. Z patnácti párů vzešli jako vítězové Jarka Švejnohová a Pepa Votava.

Ze tří oddílových turnajů se podařilo zorganizovat opět pouze dva. Turnaj Handicap, který se v minulosti těšil velkému zájmu členů klubu, se v posledních letech potýká s malým zájmem, a tudíž byl letos opět zrušen. Vítězství v Memoriálu Josefa Vlny obhájil loňské vítězství Martin Prokůpek. Tentokrát mu los přisoudil Davida Šimonovského. Ti ve finále porazili dvojici Michal Janeček, Luboš Praum. Turnaj rodinných dvojic se tradičně hraje na konci prázdnin. Letos to bylo 29.8. Z jedenácti rodinných týmů byli nejúspěšnější Františkové Wágnerové, kteří ve finále porazili pár Vendula Krůtová, Míra Rytíř.

Další tři turnaje se už neřadí do kategorie oddílových. Prvním z nich byl 27.6. turnaj ve smíšených čtyřhrách. Turnaj opět organizovala Jarka Švejnohová s přispěním Vládi Jedličky. Nejúspěšnější z devíti dvojic byl pár Gábina Pelcová a Honza Sutr st. Velkému zájmu našich členů se těší turnaj ve čtyřhrách neregistrovaných, který organizují Josef Votava a Jirka Aubrecht. Letos se přihlásilo 19 párů. Vítězství obhájili Libor Smetana s Michalem Koškem. Ve finále si poradili s dvojicí Tomáš Hrubý, Radek Pliml. V polovině srpna se hrál turnaj ve dvouhře žen, který organizovali Vláďa Jedlička a Michal Janeček. Turnaje se zúčastnilo dvanáct našich hráček. Nejúspěšnější byla Anička Kahovcová, která ve finále přehrála Terezku Šimonovskou. Vláďa Jedlička se s Michalem Janečkem pokusili zorganizovat ještě turnaj ve čtyřhře žen. Prezentovaly se však pouze dvě dvojice, které si spolu zahrály v přátelském duchu.

 

Závodní hraní

V tomto roce jsme kromě družstva dospělých hrajících I.A třídu oblastního přeboru, postavili už jen po jednom družstvu v kategoriích minitenis a babytenis. Družstvo dospělých si oproti loňsku o dvě příčky polepšilo, když z osmi družstev skončilo čtvrté. Minitenisté ze čtyř družstev obsadili 3. místo a babytenisté skončili čtvrtí ze šesti týmů.

bottom of page