top of page

Rekreanti

Jednou z dlouhodobých soutěží je tradiční soutěž družstev neregistrovaných hráčů. V letošním roce opět pod názvem A.D.S. Cup. Přihlášeno bylo 11 týmů a vítězem se stalo družstvo Plantážníci. Další celosezónní akcí byla soutěž ve smíšených čtyřhrách, kterou organizovala paní Jarka Švejnohová. Přihlášeno bylo dvanáct párů, hrálo se během celé sezóny systémem každý s každým. Vinou zranění bohužel nebylo možné odehrát všechna utkání. Ale i tak z neúplné tabulky vzešel vítěz soutěže. Stala se jím dvojice Jarka Švejnohová a Roman Blecha.

Z oddílových turnajů určených pro rekreační hráče se jako první hraje Memoriál Josefa Vlny. Ten se letos hrál 31.května. Vítězem se stala dvojice Martin Prokůpek – Karel Koželužek, která po velkém boji ve finále porazila ve třech setech dvojici Jirka Škop – Pepa Diviš. Vítězem soutěže útěchy se stala dvojice David Šimonovský – Michal Janeček. Po turnaji následovalo tradiční posezení a vzpomínka na našeho bývalého člena.

Dalším oddílovým turnajem je turnaj rodinných dvojic. Tento turnaj byl z důvodu nepříznivého počasí oproti původnímu plánu o týden odložen na 7.září. I tak se nestačil odehrát celý. Finále bylo rozehráno, ale dohrávalo se až po třech týdnech. Opožděným vítězem se stala dvojice Bořek a Štěpán Hanzlíkovi, kteří ve finále porazili dvojici Františků Wágnerů – otce se synem.

Poslední oddílový turnaj, který je na termínové listině, je turnaj handicap. Tento turnaj byl v letošním roce bohužel zrušen pro nezájem členů. Doufáme, že v další letech to bude s účastí lepší.

Prvním turnajem sezóny, který nebyl organizován jako oddílový, byl turnaj ve smíšených čtyřhrách. Tento turnaj, který se hrál 21. června 2014, pro sebe získala dvojice Ivana Sixtová a Roman Blecha.

Turnaj ve čtyřhrách neregistrovaných, který se hrál 19.července, organizoval Jirka Aubrecht a Pepa Votava. Oba spolu zároveň tvořili i dvojici. Vzhledem ke svým zkušenostem na okruhu ATT (Babolat Amateur tennis tour), patřili k velkých favoritům. Jirka Aubrecht se během turnaje zranil a tak o vítězství v turnaji dvojice nemohla usilovat. Vítězem se tak stali Libor Smetana s Michalem Koškem, kteří ve finále porazili Vláďu Jedličku s Romanem Blechou. Útěchu vyhráli Karel Koželužek s Michalem Janečkem.

Poslední měsíc sezóny byl však tenisově méně příznivý. Časté deště způsobily, že kurty byly podmáčené a trvalo dlouho, než byly schopné hry. Tento stav se podepsal na pořádání turnajů ve dvouhře a čtyřhře žen. Oba tyto turnaje pořádala opět Jarka Švejnohová a oba tyto turnaje byly bohužel z důvodu nepřízně počasí zrušeny.

Tradiční turnaj v nohejbale trojic, který se hraje na úplný závěr sezóny se také neuskutečnil. Důvodem tentokrát nebylo počasí ani nezájem členů oddílu. Turnaj nebyl ani vyhlášen, neboť se nenašel nikdo, kdo by ho zorganizoval.

 

Závodní hraní

V této sezóně jsme postavili družstva ve všech kategoriích, kromě kategorie dorostu. Naši hráči si ve svých kategoriích vedli rozdílně. Některá družstva se držela v popředí soutěže, jiná družstva hrála hlavně o to, aby neskončila poslední. U našeho áčka bylo již před sezónou jasné, že to nebude na postup. Výsledky prvních zápasů pak naznačovaly, že se oprávněně můžeme obávat o setrvání v soutěži. Nakonec jsme však v hodnocení sezony mohli s úlevou konstatovat, že oblastní přebor budeme hrát i v příštím ročníku.

Nejvíce radosti nám udělali naši babytenisté. Nejen v týmové soutěži, ale i v individuálních turnajích, získávali kromě zkušeností i nemalé úspěchy. Bohužel naši talentovaní hráči jsou ještě před první registrací přetahováni do jiných klubů - především do Plzně. Toto byl v letošním roce případ Terezky Šimonovské.

bottom of page