Rodinné dvojice 2018

V sobotu dne 25.8. se odehrál další ročník tenisového turnaje ve čtyřhře rodinných dvojic. Dle propozic turnaje se mohli přihlásit pouze přímí příbuzní. Start registrovaných hráčů byl povolen.

• Zdvořákovi Roman a Patrik – otec se synem

Po prezentaci hráčů se řešil herní systém. Nakonec se ředitelství turnaje rozhodlo pro rozdělení do dvou skupin. Do skupiny A byli nasezeny výkonnostně o trochu lepší páry, do skupiny B pak ty ostatní. Ve skupině se hrálo každý s každým do devíti gamů. Při stavu 8:8 by na řadu přišel případný tie-break.

Skupina B měla dramatický vývoj až do posledního chvíle. Los určil do posledního zápasu ve skupině proti sobě do té doby zatím stoprocentní páry. Na jedné straně sítě byl Pepa Pauch s Terezkou Houškovou a na té druhé Honza Sutr se svou dcerou Janičkou. Při dílčím stavu 7:2 pro Paucha s Houškovou se zdálo, že si vítězství ve skupině zajistí ten věkově zkušenější z párů. Od tohoto okamžiku ale neuhráli ani gam. Honza Sutr s dcerou tudíž vyhráli tento zápas 9:7 a stali se tak celkovými vítězi skupiny.
Skupina B po odehrání všech zápasů:

Turnaj rodinných dvojic 2018 – skupina B
  Pauch Houšková Maškovi Krajíčkovi Sutr Honza Sutrová Jana Mikešová Kačírek hry body Pořadí
Pauch, Houšková   9/1 9/5 7/9 9/1 34:16 3 2.
Maškovi 1/9   9/4 4/9 9/4 23:26 2 3.
Krajíčkovi 5/9 4/9   1/9 9/1 19:28 1 4.
Sutr Honza, Sutrová Jana 9/7 9/4 9/1   9/2 36:14 4 1.
Mikešová, Kačírek 1/9 4/9 1/9 2/9   8:36 0 5.

Favority skupiny A byli jednoznačně Koškovi. Los skupiny a tím dané pořadí zápasů proti sobě hned v prvním kole postavilo Koškovi a Janečkovi. Jak se později ukázalo, tak toto utkání (byť skončilo jednoznačně 9:3 pro Koškovi) bylo vlastně utkáním o celkového vítěze. Po tomto zápase se už jen čekalo, zda některý z dalších párů Koškovi nezaskočí a jak dopadne souboj o další místa.
Po odehrání všech zápasů vypadala tabulka následovně:

Turnaj rodinných dvojic 2018 – skupina A
  Tomáškovi Sutr Honza ml. Sutrová Veronika Janečkovi Koškovi Zdvořákovi hry body Pořadí
Tomáškovi   1/9 2/9 17/9 5/9 9:36 0 5.
Sutrovi 9/1   4/9 5/9 9/5 27:24 2 3.
Janečkovi 9/2 9/4   3/9 9/3 30:18 3 2.
Koškovi 9/1 9/5 9/3   9/2 36:14 4 1.
Zdvořákovi 9/5 5/9 3/9 2/9   19:32 1 4.

Celkovými vítězi turnaje rodinných dvojic se stali Michal a Martin Koškovi. Cenu dostali také nejmladší a nejstarší hráč. Nejstarším hráčem byl Dušan Janeček, nejmladší hráčkou pak Nela Krajíčková.